Fotografia mody

Fotografia mody jest najszybciej i najprężniej rozwijającym się gatunkiem fotografii. Trendy w zdjęciach fashion, podobnie jak w samej modzie, zmieniają się z każdym sezonem.

Fotografia mody polega na starannym przedstawieniu na zdjęciach tego co chciał przekazać nam projektant w swoich kreacjach. Zdjęcia te mają za zadanie wypromować konkretny produkt, którym może być ubranie, kosmetyki, biżuteria itp., mają przyciągnąć uwagę i zachęcić do kupna.

Sesje realizujemy zarówno w studio jak i w plenerze czy dowolnych wnętrzach. Możemy się zająć pełną stylizacją. Współpracujemy z profesjonalnymi fryzjerami, wizażystkami i modelkami.

Zdjęcia dostarczamy w postaci plików cyfrowych wysokiej rozdzielczości. Wielkość plików pozwala zarówno na ich wydrukowanie w dużym formacie bez utraty jakości, jak i zastosowanie w projektach multimedialnych oraz w internecie.

Fotografia mody to szczególny rodzaj fotografii

Fotografia mody jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin fotografii. To gigantyczny przemysł i ogromne pieniądze. Najsłynniejsi i najlepsi fotografowie są niezwykle rozchwytywani, a na sesje do nich trzeba ustawiać się w długiej kolejce. Nierzadko są gwiazdami nie mniejszymi niż celebryci, z którymi na co dzień dane jest im pracować.

Fotografia mody to szczególny rodzaj fotografii, gdyż oprócz czysto komercyjnego przesłania jest ona na wskroś przesycona sztuką, zarówno od strony twórcy, jak i fotografowanych obiektów. Jej celem jest oczywiście wypromowanie konkretnego produktu. Przeważnie jest to odzież, ale mogą to być również kosmetyki, czy różnego rodzaju dodatki, jak np. biżuteria. Czasami zdarza się, że celem promocji ma być modelka bądź model.

Warto pamiętać, że celowość przeprowadzenia sesji zdjęciowej jest podstawowym zadaniem fotografa mody. To właśnie ustalenie ideii i charakteru działania, tak aby w jak najlepszy sposób oddać zamysł i pracę projektanta, jest kluczem do satysfakcjonującego efektu sesji. Fotograf powinien dokładnie zapoznać się z kolekcją, żeby wiedzieć z czym ma do czynienia i w taki dopasować swoją pracę, aby otrzymany wynik był jak najbardziej satysfakcjonujący dla klienta.

W fotografii mody liczą się zarówno doskonałe przygotowanie techniczne i warsztatowe, jak i indywidualne umiejętności fotografa. Musi on utożsamić się z fotografowanymi obiektami i znać doskonale przesłanie kolekcji, tak by końcowy efekt nie odbiegał od zamysłu projektanta. Istotne będzie tutaj więc zarówno dobór odpowiedniego tła i oświetlenia, ale również wydobycie takich emocji, dzięki którym efekt będzie wyrazisty i zgodny z przesłaniem twórców kolekcji.

Fotografia mody, modelka na tle ulic Łodzi