Fotografia rodzinna

Fotografia rodzinna to dobra zabawa i pamiątka na całe życie. Zachęcamy do sesji rodzinnej! Oferujemy zdjęcia rodzinne w studio i w plenerze.

Rodzina to największy skarb na świecie. Nasz fotograf udokumentuje na zdjęciach takie chwile jak narodziny, chrzest czy komunia, ale szczęście na co dzień też jest warte zapamiętania.

Możemy dla Was zrobić powiększenia lub fotoobrazy na płótnie byście mogli zawiesić je w swoim mieszkaniu. Na pewno będą budzić uśmiech i zachwyt Waszych gości, a Wam będą przypominać jak ważna jest rodzina.

Fotografia rodzinna to cenna pamiątka pokoleń

Fotografia rodzinna to fotografia, której głównym tematem jest więź pomiędzy najbliższymi osobami. Tym właśnie ten rodzaj fotografii odróżnia się od innych zdjęć grupowych oraz portretów.
Sesje rodzinne mogą zostać zorganizowane we wnętrzach domu rodzinnego, w plenerze, jak również w naszym studiu fotograficznym. Zazwyczaj będą to zdjęcia grupowe, chociaż zdarza się, że poszczególni członkowie rodziny są także fotografowani w innych konfiguracjach (dziadkowie z wnukami, ojciec z synem itp.) lub osobno w celu stworzenia np. albumu okolicznościowego.

Fotografia rodzinna w plenerze

Dobrą fotografię rodzinną cechuje nie tylko wysoka jakość wykonania i umiejętne użycie technik retuszerskich, ale przede wszystkim uchwycenie charakteru i zależności panujących w danej rodzinie. Podkreślenie opiekuńczej roli ojca, matczynej miłości czy radości i żywiołowości dzieci lub dumy dziadków można uzyskać dzięki odpowiedniemu ustawieniu modeli, czyli członków rodziny.

Fotografia rodzinna może także przybrać, podobnie jak zdjęcia ślubne, formę reportażu. Wówczas zaproszeni na imprezę okolicznościową nasz fotograf stara się bez ingerencji w bieg wydarzeń uchwycić najważniejsze momenty, ukazując naturalne emocje uczestników danego wydarzenia.
Zdjęcia takie mogą być dodatkowym prezentem dla solenizantów oraz dokumentacją ważnych w życiu każdej rodziny przełomowych chwil – przyjścia na świat dzieci, rocznic ślubu czy spotkań krewnych, którzy od lat się nie widzieli.

W niektórych domach istnieje obyczaj robienia sobie wspólnego zdjęcia przynajmniej raz w roku, dzięki czemu na przestrzeni lat powstają albumy obrazujące historię rodziny, które stają się cennymi pamiątkami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie.