Packshot fotografia produktowa

Fotografia produktowa packshot – czyli zdjęcia produktu  ma na celu zaprezentowanie przedmiotu / produktu możliwie od jak najbardziej korzystnej strony jednocześnie zachowując jego realny wygląd. Wiąże się to z odpowiednim operowaniem światłem, za pomocą, którego zostanie wiernie oddany kształt, kolor i faktura przedmiotu.

Realizujemy zlecenia z zakresu fotografii produktowej, zdjęcia produktów możemy wykonać w technice bezcieniowej lub z wykorzystaniem mini scenografii.

Packshot czyli prezentacja produktu

W najprostszym tłumaczeniu packshot to fotografia produktu. Termin ten jest używany głównie w branży reklamowej i sprowadza się do prezentacji danego produktu, co w dzisiejszych czasach jest bardzo istotnym elementem promocji. Głównym celem fotografii produktowej jest pokazanie produktu od jak najlepszej strony, podkreślenie i wyeksponowanie jego zalet, a co za tym idzie zachęcenie klienta do jego kupna. Odpowiednie dobranie zdjęć typu packshot jest kluczowe i może decydować o tym czy sprzedaż zostanie dokonana czy nie.

Packshot - Fotografia produktowa, zestaw kosmetyków

Można zaryzykować stwierdzenie, że e-commerce, czyli handel elektroniczny opiera się głównie na fotografii produktu. Jakikolwiek sklep internetowy to właściwie galeria packshotów. Fotografia produktowa jest obecna nie tylko w sieci, ale niemal na każdym kroku, gdyż widzimy ją na co dzień w telewizji, na billboardach czy w ulotkach reklamowych. Często packshoty służą do tworzenia prezentacji multimedialnych i animacji 3D.

Właściwe przygotowanie do prezentacji produktu wymaga dysponowania odpowiednim sprzętem. Istotny jest również dobór tła, oświetlenia jak i najlepsze kadry stawiające sprzedawany artykuł w samym centrum. Jeżeli jest to konieczne dokonujemy również retuszu fotografii.

Packshot zazwyczaj wykonuje się na białym, czarnym lub szarym tle, ale w zależności od Państwa życzeń możemy wykonać zdjęcia na każdym tle. Wszystko zależy od rodzaju produktu. Od Państwa zależeć też będzie dobór oczekiwanego wymiaru i i formatu fotografii produktu. Jesteśmy w pełni otwarci na Państwa sugestie i chętnie wysłuchamy wszystkich propozycji.

Dokładamy wszelkich starań aby produkt został zaprezentowany elegancko i żeby zostały wyostrzone wszystkie jego atuty. Jeżeli chcecie więc Państwo podnieść swoją sprzedaż zachęcamy do skorzystania z usług profesjonalistów.