Fotografia ciążowa

Fotografia ciążowa doskonale oddaje piękno kobiecej natury. Piękny stan ducha i ciała upamiętniony na niecodziennych zdjęciach. Zdjęcia ciążowe mogą być również świetnym pomysłem na prezent dla osoby, która spodziewa się dziecka. Rewelacyjna pamiątka dla przyszłych rodziców!

Sesja ciążowa z „brzuszkiem” to dobra zabawa i okazja do zdjęć rodzinnych.

Fotografia ciążowa – intymna pamiątka na całe życie

Fotografia ciążowa skupia się na ukazywaniu piękna kobiecego ciała oraz rodzącej się więzi pomiędzy matką i dzieckiem. Najlepszym okresem do jej wykonywania jest okres pomiędzy 7 a 9 miesiącem ciąży, kiedy już widoczny jest „brzuszek”.

Sesja ciążowa jest zazwyczaj sesją studyjną, w czasie której fotograf umiejętnie gra światłem i pomaga przyszłej mamie w przyjmowaniu najlepszych póz dostosowanych do jej aktualnych możliwości fizycznych. Sesje plenerowe, realizujemy najczęściej w miesiącach letnich.

Należy też pamiętać, że fotografia ciążowa jest fotografią niezmiernie intymną. My potrafimy zapewnić przyszłej mamie komfort i pomoc, by wydobyć drzemiący w niej potencjał modelki i jej naturalne, podkreślone zaokrągleniem kształtów kobiece piękno.

Niektóre z pań decydują się nawet na sesje przypominające akty, w czasie których pozują w bieliźnie lub ich ciała okrywa specjalnie dobrana delikatna tkanina. Jest to szczególny rodzaj fotografii, który wymaga sporych umiejętności oraz doświadczenia.

Niezmiernie symboliczne są także sesje obydwojga rodziców. Wizualizują wzrastającą ojcowską miłość i partnerską troskę, która przepaja ludzi oczekujących na potomstwo. Dobry fotograf potrafi wydobyć z modeli te uczucia, czyniąc sam czas sesji radosnym i wzruszającym.

Fotografia ciążowa, sesja ciążowa obojga rodziców

Zdarza się także, że fotografia ciążowa przybiera formę szczególnej fotografii rodzinnej, w czasie której ojciec i matka pozują wraz z rodzeństwem nienarodzonego jeszcze dziecka. To niepowtarzalne ujęcia, kiedy starszy braciszek lub siostrzyczka przytulają się do brzuszka i malują na nim swoje wyobrażenie dzidziusia.

Wbrew obiegowym opiniom, sesje z udziałem ciężarnych kobiet wymagają nie tylko umiejętności czysto technicznych, ale także dozy artyzmu. W innym przypadku tego typu zdjęcia nie przetrwają próby czasu, a przecież chodzi właśnie o to, że dopiero po latach nabierają wartości sentymentalnej, która sprawia, że tak chętnie się do nich wraca.