Foto Litwa – Łotwa – Rosja

WYCIECZKA OBJAZDOWA:

RYGA – SANKT PETERSBURG – PETERGOF – PUSZKIN – WILNO – TROKI

Wyjazd przeznaczony jest dla osób, które są ciekawe świata i chcą poszerzyć swoje umiejętności na każdym poziomie zaawansowania (początkujący, średniozaawansowany i zaawansowany). W programie, poza fotografowaniem zabytków i pięknych zakątków, są również przewidziane zdjęcia o świcie i o zmierzchu.

Podczas pleneru fotograficznego cały czas jest obecny doświadczony instruktor fotografii – Katarzyna Ulańska. Instruuje, zwraca uwagę na istotne rzeczy, radzi, pomaga i daje zadania do wykonania. Co wieczór odbywają się zajęcia, podczas których są omawiane wybrane zdjęcia z danego dnia oraz odbywa się część teoretyczna dotycząca nowych zagadnień.

Po powrocie z tego wyjazdu będziesz bogatszy(a) o nowe wrażenia, a także dużo lepiej będziesz znał(a) swój aparat!

Warsztaty-fotograficzne

Plener fotograficzny – program:

I dzień

Zbiórka 5.45. Wyjazd z Łodzi 6.00. Przejazd do Rygi (ok. 860 km). Trasa przejazdu na terenie Polski: woj. łódzkie – Warszawa – Łomża – Suwałki. Po zakwaterowaniu w hotelu obiadokolacja. Hotel położony w centrum miasta. Nocleg (1).

II dzień –  RYGA

Śniadanie. Po śniadaniu rozpoczynamy zwiedzanie z przewodnikiem Rygi – miasta założonego w 1201 r., obecnie jednego z ważniejszych portów nad Morzem Bałtyckim. W programie zwiedzania m.in.: Starówka (wpisana na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO), gildie kupieckie nad Dźwiną, XIV – wieczny Zamek Rigas pils, Kościół św. Piotra, Kościół św. Jakuba i inne piękne zabytki stolicy Łotwy. O godz. 12.30 wyjazd do Petersburga (ok. 600 km, w tym przekroczenie granicy estońsko-rosyjskiej). Prowiant na podróż. Zakwaterowanie w hotelu w centralnej części Petersburga. Nocleg (2).

Ryga

III dzień –  PETERSBURG

Po śniadaniu, spacer do kolebki Petersburga (10-15 min) –  Twierdzy Pietropawłowskiej, zwiedzanie poszczególnych obiektów na terenie kompleksu twierdzy, w tym Katedry św. Piotra i Pawła (wewnątrz), w której znajdują się groby członków rodziny carskiej. Po południu wycieczka objazdowa po Petersburgu w trakcie której m.in. zobaczymy: Most Troicki, Letni Sad, Pole Marsowe, Nabrzeże Pałacowe, Pałac Zimowy, gmach Admiralicji, Pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec, Newski Prospekt, Sobór Kazański, Kościół św. Katarzyny, Plac Stuk Pięknych. Obiadokolacja w restauracji Literackiej na Newskim. Powrót do hotelu. Zajęcia na Sali konferencyjnej bądź wypoczynek. Nocleg (3).

SANKT-PETERSBURG

IV dzień –  C.D. PETERSBURG

Po śniadaniu zwiedzanie wnętrz Pałacu Zimowego, w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata – Ermitaż. Plac Pałacowy. Obiadokolacja. Powrót do hotelu na zajęcia bądź czas wolny. Wieczorem zwiedzanie wnętrz Soboru św. Izaaka. Nocleg (3).

SANKT-PETERSBURG1

V dzień –  C.D. PETERSBURG, PETERGOF

Śniadanie. C.D. zwiedzania Petersburga: Krążownik Aurora, Dworzec Fiński, Nabrzeże Arsenału, Sobór Smolny i wiele innych zabytków Wenecji Północy. Przejazd do miasta Petergof – byłej rezydencji Piotra I ze słynnymi fontannami. Zwiedzanie parków w Peterhofie. Powrót do Petersburga, rejs statkiem po kanałach i rzekach Petersburga. Obiadokolacja. Powrót do hotelu na zajęcia bądź czas wolny. Nocleg (4).

PETERGOF2

VI dzień –  PUSZKIN (CARSKIE SIOŁO)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miasta Puszkin (Carskiego Sioła). Zwiedzanie słynnego Pałacu Katarzyny I (żony Piotra I – Marty Skowrońskiej oraz ich córki carowej Elżbiety), w którym m.in. znajduje się Bursztynowa Komnata. Po zwiedzeniu Pałacu – spacer z przewodnikiem po Parku z wieloma pawilonami. Obiadokolacja w Carskim Siole. O godz. 16.30 wyjazd do Wilna (720 km). Przyjazd do Wilna nad ranem. Zakwaterowanie w hotelu z 25 na 26 (5). Wypoczynek.

PUSZKIN3

VII dzień –  WILNO, TROKI

Pożnie śniadanie. Po śniadaniu rozpoczynamy zwiedzanie Wilna z przewodnikiem. W programie m.in.: Plac Katedralny, Katedra Wileńska, Pałac Władców, Muzeum A. Mickiewicza, kościół św. Anny,  czas na kawę i dalsze zwiedzanie – Uniwersytet, kościół Miłosierdzia, barokowy kościół św. Ducha, pomnik St. Moniuszki, Plac Ratuszowy, Ostra Brama. Po południu wyjazd do Trok (30 km). Zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Wielkich Książąt Litewskich. Czas na kolacje w restauracji z regionalną kuchnią karaimską. Wieczorem wyjazd do Polski. Przejazd (ok. 580 km)

Troki2

VIII dzień

Przyjazd nad ranem do Polski.

Koszt wyjazdu:

Dla grupy 35 osobowej, w tym 15 osób ze szkoły fotografii (autokar 50-osobowy)

Dla grupy 25 osobowej, w tym 10 osób ze szkoły fotografii (autokar 30-osobowy)

Świadczenia w cenie:

Kwota w złotych obejmuje:
– przejazd komfortowym autokarem (przewidywany kilometraż wraz z wycieczkami 3600 km)
– opiekę pilota
– ubezpieczenie KL, NNW na terenie Unii oraz osobno na terenie Rosji
– opłatę usług instruktora fotografii w trakcie warsztatów
– zestaw słuchawek tour-guide na czas trwania wycieczki
– prowiant na drogę z Rygi do Petersburga

Kwota w euro obejmuje opłaty za granicą:

– 6 noclegów w hotelach *** w centrum Rygi, Petersburga oraz Wilna (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
– wyżywienie: 6 śniadań, 5 obiadokolacji w restauracjach oraz
– opłatę Sali konferencyjnej w Petersburgu (3 dni do 3 godz.)

Cena nie zawiera:

– opłat rezerwacyjnych w Petersburgu oraz biletów wstępów do następujących obiektów – Twierdza Pietropawłowska, Pałac Zimowy – Ermitaż, Sobór św. Izaaka, Park z fontannami w Petergofie, Pałac oraz Park z pawilonami w Carskim Siole, a także rejsu statkiem po kanałach i rzekach Petersburga, biletu wstępu do Zamku w Trokach, usług przewodników na Łotwie, w Petersburgu (w trakcie 4 dni zwiedzania), na Litwie (języki polski, rosyjski)
– voucherów oraz wizy rosyjskiej

Zapisy:

Katarzyna Ulańska
kulanska@ulanka.net
606-248-766

Dodaj komentarz