Warsztaty fotograficzne w Berlinie

Nasze warsztaty fotograficzne w Berlinie to nauka, dobra zabawa, ale też efektywna praca z aparatem. Możecie być pewni – będziecie zmęczeni, ale też dumni z siebie.

Nowoczesna, kosmopolityczna metropolia o wielu twarzach. Plener fotograficzny przed Bramą Brandenburską i Reichstagiem. Foto stop na nowoczesnym Potsdamerplatz. Spacer słynną Unten den Linden. Sesja w berlińskim metrze. Próby uchwycenia atmosfery metropolii na zdjęciach… I codziennie wieczorem warsztaty fotograficzne m.in. z omówieniem zrobionych zdjęć.

To wszystko i wiele więcej czeka Was jeśli zdecydujecie się pojechać z nami na 3-dniową wycieczkę do Berlina.

Warsztaty fotograficzne w Berlinie - miasto nocą

Warsztaty fotograficzne w Berlinie – program:

1 DZIEŃ

Przyjazd do Berlina. Rozpoczęcie wspólnego fotografowania i zwiedzania miasta. Na początek dzielnica Kreuzberg – inspirująca do fotografii ulicznej nieco awangardowa dzielnica, która niegdyś przyciągała imigrantów, artystów, hipisów. Okazja do ciekawych kadrów witryn, knajp i artystycznie murszejących budynków. Przejazd metrem do „Camera Work”, galerii fotografii znanej z organizowania wystaw największych sław tej dziedziny sztuki. Następnie zabawa z fotografią w metrze. Przejazd do miejsca zakwaterowania.

Warsztaty fotograficzne – przegląd wybranych prac wykonanych tego dnia, podsumowanie najczęściej popełnianych błędów, omówienie najważniejszych zagadnień teoretycznych: zasady kompozycji, prawidłowa ekspozycja, operowanie głębią ostrości i czasem naświetlania jako narzędziami uzyskiwania zamierzonych efektów. Teoria decydującego momentu w fotografii ulicznej.

Berlin-plener-foto


2 DZIEŃ

Fotografowanie futurystycznej architektury Placu Poczdamskiego z jego wizytówką – Sony Center. Przejście wzdłuż dawnej granicy z Berlinem Zachodnim w kierunku Bramy Brandenburskiej. Po drodze niezwykły pomnik w postaci labiryntu kamiennych białych bloków o różnej wysokości. Wejście do jego wnętrza pozwoli na ciekawe ujęcia.

Następnie niespieszny plener fotograficzny przed Bramą Brandenburską, będącą jednym z symboli miasta. To okazja do fotografowania nie tylko samego obiektu, ale również odwiedzających Berlin turystów stanowiących mieszankę ras i kultur. W miarę możliwości wejście na szklaną kopułę Reichstagu, zabytkowej siedziby niemieckiego Bundestagu. Fotografowanie miasta z wysokości ponad 40 m. Wizyta na najpiękniejszym berlińskim placu Gendarmenmarkt. Spacer słynną aleją Unten den Linden. Wieczorem prezentacja i omówienie wybranych fotografii. Dla wytrwałych sesja fotograficzna nocnego życia Berlina.

Berlin-kurs-fotografii


3 DZIEŃ

Plener fotograficzny na Alexanderplatz, na którym zawsze pełno jest ciekawych tematów dla fotografii ulicznej. Ponadto okazja do zwiedzenia i fotografowania znanych budynków – Czerwony Ratusz, Wieża Telewizyjna, zegar Urania oraz monumentalna katedra Berliner Dom. Fotografowanie słynnej East Side Galery z muralami na zachowanym fragmencie muru berlińskiego. Zakończenie warsztatów. Wyjazd do Polski.

BerlinerDom-ulanka-01

Cena warsztatów fotograficznych w Berlinie

CENA: 980 PLN
I RATA: 250 PLN płatna przy zapisie
II RATA: płatna na 21 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje:

  • przejazdy do/z Berlina autobusem rejsowym,
  • zakwaterowanie w pokojach 2-4 osob. z łazienkami w obiekcie klasy turystycznej, dopłata do pok. 1-osob. 90 PLN,
  • śniadania,
  • warsztaty fotograficzne i opiekę instruktora fotografii (zajęcia teoretyczne w hotelu oraz zajęcia w terenie),
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).

UWAGA

  • Podczas zwiedzania Berlina grupa korzysta z środków komunikacji miejskiej.
  • Bilety na metro ok. 15 EUR.

Berlin warsztaty fotograficzne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>