Plener fotograficzny na Lubelszczyźnie

Zwiedzamy Lubelszczyznę – Co brzmi w Szczebrzeszynie?

Połączenie przyjemnego z pożytecznym – zwiedzanie Lubelszczyzny wraz z nauką fotografowania i doskonaleniem posiadanej wiedzy.

Plener fotograficzny

Plener fotograficzny przeznaczony jest dla osób, które są ciekawe różnych zakątków Polski i chcą poszerzyć swoje umiejętności fotograficzne na każdym poziomie zaawansowania (początkujący, średniozaawansowany i zaawansowany).

Podczas wyjazdu cały czas jest obecny doświadczony instruktor fotografii – Katarzyna Ulańska. Instruuje, zwraca uwagę na istotne rzeczy, radzi, pomaga i daje zadania do wykonania. Co wieczór odbywają się zajęcia, podczas których są omawiane wybrane zdjęcia z danego dnia oraz odbywa się część teoretyczna dotycząca nowych zagadnień.

Plener fotograficzny

Plener fotograficzny – PROGRAM:

Szlak wielokulturowy

(kultura polska, żydowska, ormiańska, wpływy kultury ruskiej)

I dzień ZAMOŚĆ – SZCZEBRZESZYN – ZWIERZYNIEC

Zbiórka o godz. 6.00, wyjazd o godz. 6.15. Przejazd do Zamościa (350 km). Spotkanie z przewodnikiem o godz. 10.30. Zwiedzanie Zamościa – perły renesansu. W trakcie wycieczki m.in. zobaczymy: Rynek Wielki, Ratusz, Bastion, Arsenał, Gmach dawnej Akademii Zamojskiej, bramy: Lwowską, Lubelską, Szczebrzeszyńską, synagogę, zabytkowe kamienicy. Program przewiduje wstęp do Bastionu (trasa turystyczna Bastion VII oraz taras widokowy), do Centrum „Synagoga” przy ul. L. Zamenhofa (dawnej Żydowskiej) oraz (wg życzenia) do siedziby Muzeum Zamojskiego, mieszczącego się w zabytkowych manierystyczno-barokowych kamienicach ormiańskich. Po zwiedzaniu przejazd do Szczebrzeszyna (25 km), w którym obejrzymy Ratusz, „Chrząszcza, brzmiącego w trzcinie”, zabytkowy młyn oraz Gorę Zamkową. Następnie przejazd do Zwierzyńca.

Obiadokolacja z kuchnią regionalną o godz. 18.00. Zakwaterowanie w pensjonacie (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami). O godz. 19.00 warsztaty – zasady i elementy kompozycji, budowa i obsługa aparatu, jak fotografować architekturę, omówienie najczęściej popełnianych błędów.

Plener fotograficzny

II dzień ZWIERZYNIEC – ROZTOCZAŃSKI PARK NARODOWY – KRASNOBRODZKI PARK KRAJOBRAZOWY

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie Zwierzyńca (m.in. Kościół na Wodzie, Pomnik Szarańczy, Oko Opatrzności). Przejazd zaprzęgiem konnym przez Floriankę do Górecka Nowego. Zwiedzanie Rezerwatu Konika Polskiego. Następnie przejazd autokarem do Górecka Kościelnego (kaplica św. Stanisława, aleja zabytkowych dębów). Dalej na naszej trasie: Józefów, kamieniołom, „Czartowe Pole”, Krasnobród, kaplica św. Rocha, Sanktuarium Maryjne, Spichlerz, Muzeum Wsi. Trasę 110 km pokonamy zaprzęgiem konnym, busem i na pieszo.

Powrót do pensjonatu na obiadokolacje. Po obiadokolacji warsztaty – omówienie zrobionych zdjęć, kolejne zagadnienia tj.: elementy ekspozycji, prawidłowa ekspozycja, głębia ostrości, ostrość. O godz. 20.30 biesiadowanie przy ognisku (do dyspozycji wiata ogniskowa), poczęstunek – kiełbaski z grilla, dodatki (pieczywo, keczup, musztarda, herbata). Nocleg (2).

Plener fotograficznyZwierzyniec11

III dzień LUBLIN

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do Lublina (110 km). Spotkanie z przewodnikiem w Krasnymstawie. Zwiedzanie Lublina – Trybunał Koronny, mury obronne z Basztą Gotycką, Brama Krakowska, Zamek Lubelski (wstęp do Kaplicy Trójcy Świętej – malowidła bizantyjsko-ruskie), Wieża Trynitarska, Kościół św. Jana. Program przewiduje także zwiedzanie ciekawej Trasy Podziemnej w Lublinie (z efektami specjalnymi). Czas wolny na Starym Mieście. Wyjazd w podróż powrotną.

  • Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względu na ew. możliwość robienia zdjęć w trakcie prób artystów Teatru w Gardzienicach

Lublin10 Plener fotograficzny

Koszt imprezy turystycznej wynosi: 634 zł (przy grupie 15 osobowej)

Cena zawiera:

– warsztaty fotograficzne i opiekę instruktora fotografii (zajęcia teoretyczne w pensjonacie na sali konferencyjnej oraz zdjęcia w terenie)
– usługi przewodników na trasie zwiedzania – przejazd komfortowym minibusem (przewidywana trasa przejazdu ok. 1030/1050 km)
– ubezpieczenie od NNW
– usługi pilota
– pobyt: w pensjonacie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami (2 noclegi ze śniadaniem)
– wyżywienie: 2 obiadokolacje oraz grill przy ognisku w drugim dniu pobytu
– bonifikatę dla biura organizatora

Cena nie zawiera biletów wstępów przewidzianych programem (wstępy są do uzgodnienia):

Bastion VII, taras widokowy – 11 zł, Synagoga – cegiełka – 7 zł, Muzeum Zamojskie (Kamienice ormiańskie) – 5 zł, zaprzęg konny – 13 zł/os., Skansen/Muzeum Wsi – 7 zł, Hall Zamku w Lublinie ze stołem z Trybunału Koronnego i „Czarcią Łapą” – 3 zł, Kaplica Świętej Trójcy – 8,50 zł, Trasa Podziemna w Lublinie – 10 zł. Razem: 64,50 zł.

Biuro Turystyki Perełka
Irina Pirożak-Dziuk
509 673 692
biuro@perelka-turystyka.com.pl
http://www.perelka-turystyka.com.pl/

 

Zwierzyniec02 Plener fotograficzny

Dodaj komentarz