Fotoreportaż

Fotoreportaż dokumentuje wydarzenia i portretuje osoby biorące w nich udział. Nie należy go jednak mylić ze zwykłą, dziennikarską fotorelacją. Chodzi o oddanie dynamiki danej sytuacji i ukazanie związanych z nią ludzkich emocji.

Jeśli organizujecie Państwo jakieś oficjalne spotkanie, to nie może zabraknąć dokumentacji fotograficznej, czyli ciekawego fotoreportażu. Zdjęcia możecie dołączyć do raportu, przesłać prasie i gościom, zamieścić na Waszej stronie internetowej.

Wykonamy dla Was fotoreportaż z konferencji, prezentacji, oficjalnych uroczystości i bankietów, eventów, imprez integracyjnych i sportowych, koncertów i występów artystycznych.

Oferujemy profesjonalne usługi fotografii reporterskiej i dokumentacyjnej. Pracujemy głównie na terenie Łodzi i okolic, ale na życzenie wykonamy zdjęcia w dowolnym miejscu kraju lub zagranicą.

Fotoreportaż ukazuje emocje

Dobry fotograf, który zajmuje się fotografią reportażową, stara się w szczery sposób uchwycić najważniejsze chwile, ukazać reakcje bohaterów reportażu oraz utrwalić niepowtarzalny nastrój.

Ten rodzaj fotografii wymaga umiejętności wtopienia się w tłum, utrzymania odpowiedniego dystansu i dyskrecji, dzięki którym bohaterowie reportażu będą czuli się swobodnie, zapominając zupełnie o obecności obiektywu. Gdy fotograf ma właśnie te zdolności, powstają prace chwytające za serce, które w pełni obrazują przebieg uroczystości takich jak ślub, chrzest, urodziny.

Wbrew temu, co myśli wiele osób, nie chodzi o przypadkowe chwytanie kolejnych obrazów i późniejszą ich selekcję w zgodzie z określoną chronologią. Fotoreportaż musi pulsować rytmem niepowtarzalnych chwil, w których uczestniczą bohaterowie reportażu. Fotograf musi mieć wyczucie, słuchać tego, co dzieje się wokół niego i wyłapywać te momenty, które zasługują na utrwalenie.

Sztuczne pozy i wystudiowane gesty nigdy nie będą równie piękne, co naturalne, pełne spontanicznych emocji reakcje uczestników danej imprezy, koncertu czy eventu. Nawet najlepiej technicznie wykonane, ale reżyserowane zdjęcie, nie odda tego, co fotografia, na której zdołano niepostrzeżenie złapać to coś, co mają w oczach patrzący na siebie zakochani nowożeńcy czy wzruszony odśpiewywanym „sto lat” solenizant.

Fotoreportaż może nie tylko być zapisem przywołującym ulotne wspomnienia, ale także wartościowym narzędziem dla firm oraz instytucji. Dzięki niej można przybliżyć prawdziwe życie członków danej organizacji, oddać jej ducha i stworzyć emocjonalną więź z odbiorcą, co może mieć wielką wartość w działaniach PR-owych.