Berlin bocznymi uliczkami

TERMIN: do ustalenia

Nasze warsztaty fotograficzne w Berlinie to nauka, dobra zabawa, ale też efektywna praca z aparatem.
Możecie być pewni – będziecie zmęczeni, ale też dumni z siebie.

Berlin to miasto o wielu twarzach: kosmopolityczne, artystyczne, hedonistyczne, turystyczne, dostojne, skromne, zaśmiecone, pokryte graffiti, niebezpieczne i niedokończone. Warto poruszać się po nim bez założeń i oczekiwań.

Warsztaty fotograficzne w Berlinie - miasto nocą

Nadaje się, dzięki świetnemu transportowi publicznemu i rozbudowanej sieci ścieżek rowerowych, do odkrywania na spontanicznie i po nieutartych szlakach. Można po nim przemykać na rowerze po tylnych ulicach, chowając się przed strugami turystów i omijając głośne piwne ogródki i modne kluby nad Szprewą.

Jeśli chcecie poznać Berlin trochę od kuchni, zobaczyć jak bije jego serce w ościennych dzielnicach, tak rożnych zresztą od siebie, połączonych w jeden miejski organizm niebieskimi symbolami U-Bahny , zielonymi S-Bahny, zapachem Dönera i widokiem na wieże telewizyjną, będziecie mieli okazje w towarzystwie Berlińczyka (sercem od dekad, mieszkańcem miasta od dwóch lat) i instruktora fotografii.

Berlin-plener-foto

W planie objazdu znajdą się opuszczone lotnisko Tempelhof, przekształcone w park dla miłośników grilla i jazdy na rolkach z lotnią i elektrycznych hulajnogach; park Treptow wypchany sowieckimi rzeźbami, słynący z nocnych morderstw i gwałtów (my może za dnia); Raw Temple – pchli targ poprzeplatany warsztatami naprawy rowerów, barami i sklepami z antykami; góra Teufelsberg, z dawną amerykańską instalacją nasłuchową z czasów Zimnej Wojny, skąd rozciąga się niewiarygodny widok na te 3,5-milionowa metropolie; dom Davida Bowiego, gdzie ćpał z Iggym Popem i komponował płyty „tryptyku berlińskiego”; Spreepark – opuszczone NRD-owskie wesołe miasteczko; drink bar na dachach centrum handlowego w Neuköllnie, Märkisches Ufer i Nikolaiviertel – zapomniany port w centrum miasta z pięknie zachowanymi kamienicami i średniowiecznymi uliczkami (ewenement w Mitte).

Berlin-kurs-fotografii

Jeden dzień na rowerach, dwa dni w kolejce miejskiej i na nogach. Noclegi w hostelu w Neuköllnie, rozrywkowej arterii lokalnych mieszkańców i tutejszej bohemy i wylewających się z Kreuzberga imprezowiczów i zagubionych turystów. Posiłki u miejscowych po rozsądnych łódzkich cenach, żadnych sklepów z pamiątkami i tylko dobre piwo z lokalnych browarów. Oczywiście to wszystko połączone z warsztatami fotograficznymi, chociaż osoby bez aparatów też są mile widziane 🙂

Zapraszamy!

BerlinerDom-ulanka-01

Informacje organizacyjne:

Termin: do ustalenia
Dojazd: FlixBus Łódź – Berlin – Łódź

Koszty:

FlixBus –
Hostel –
Rowery –
Transport publiczny w dwa dni –
Koszt pobytu instruktora fotografii: PolskiBus + nocleg + transport w Berlinie rozłożony na ilość chętnych.
Przewodnik –
Warsztaty foto –

Wszystkie posiłki, ew. bilety wstępu, ew. piwo – kwestia baaardzo indywidualna 😉
Dodatkowe ubezpieczenie (grupowe) –

Zaliczka –

Berlin warsztaty fotograficzne

Dodaj komentarz