Berlin bocznymi uliczkami

TERMIN: 19 – 22.04.2018r.

Nasze warsztaty fotograficzne w Berlinie to nauka, dobra zabawa, ale też efektywna praca z aparatem.
Możecie być pewni – będziecie zmęczeni, ale też dumni z siebie.

Berlin to miasto o wielu twarzach: kosmopolityczne, artystyczne, hedonistyczne, turystyczne, dostojne, skromne, zaśmiecone, pokryte graffiti, niebezpieczne i niedokończone. Warto poruszać się po nim bez założeń i oczekiwań.

 

Warsztaty fotograficzne w Berlinie - miasto nocą

Nadaje się, dzięki świetnemu transportowi publicznemu i rozbudowanej sieci ścieżek rowerowych, do odkrywania na spontanicznie i po nieutartych szlakach. Można po nim przemykać na rowerze po tylnych ulicach, chowając się przed strugami turystów i omijając głośne piwne ogródki i modne kluby nad Szprewą.

Jeśli chcecie poznać Berlin trochę od kuchni, zobaczyć jak bije jego serce w ościennych dzielnicach, tak rożnych zresztą od siebie, połączonych w jeden miejski organizm niebieskimi symbolami U-Bahny , zielonymi S-Bahny, zapachem Dönera i widokiem na wieże telewizyjną, będziecie mieli okazje w towarzystwie Berlińczyka (sercem od dekad, mieszkańcem miasta od dwóch lat) i instruktora fotografii.

 

Berlin-plener-foto

W planie objazdu znajdą się opuszczone lotnisko Tempelhof, przekształcone w park dla miłośników grilla i jazdy na rolkach z lotnią i elektrycznych hulajnogach; park Treptow wypchany sowieckimi rzeźbami, słynący z nocnych morderstw i gwałtów (my może za dnia); Raw Temple – pchli targ poprzeplatany warsztatami naprawy rowerów, barami i sklepami z antykami; góra Teufelsberg, z dawną amerykańską instalacją nasłuchową z czasów Zimnej Wojny, skąd rozciąga się niewiarygodny widok na te 3,5-milionowa metropolie; dom Davida Bowiego, gdzie ćpał z Iggym Popem i komponował płyty „tryptyku berlińskiego”; Spreepark – opuszczone NRD-owskie wesołe miasteczko; drink bar na dachach centrum handlowego w Neuköllnie, Märkisches Ufer i Nikolaiviertel – zapomniany port w centrum miasta z pięknie zachowanymi kamienicami i średniowiecznymi uliczkami (ewenement w Mitte).

Berlin-kurs-fotografii

Jeden dzień na rowerach, dwa dni w kolejce miejskiej i na nogach. Noclegi w hostelu w Neuköllnie, rozrywkowej arterii lokalnych mieszkańców i tutejszej bohemy i wylewających się z Kreuzberga imprezowiczów i zagubionych turystów. Posiłki u miejscowych po rozsądnych łódzkich cenach, żadnych sklepów z pamiątkami i tylko dobre piwo z lokalnych browarów. Oczywiście to wszystko połączone z warsztatami fotograficznymi, chociaż osoby bez aparatów też są mile widziane 🙂

Zapraszamy!

BerlinerDom-ulanka-01

Informacje organizacyjne:

Termin: 21 – 24 września 2017
Dojazd: Polski Bus Łódź – Berlin – Łódź

Koszty:

PolskiBus / FlixBus – obecnie jeszcze nie ma biletów na kwiecień 2018r. – kupując bilety z dużym wyprzedzeniem, powinniśmy się zmieścić w cenie do 100 zł w obie strony
Hostel – ok 350 zł/os za 3 noce (plus 3,50 Euro za komplet pościeli, jeśli nie macie śpiworów) – pokoje 4- i 6- osobowe
Rowery 12 Euro za dzień plus 9 Euro opłata rejestracyjna = 12 +9 = 21 Euro czyli ok 90 zł/os
Transport publiczny w dwa dni: 7 Euro za dzień czyli 14 Euro = 60 zł/os
Koszt pobytu instruktora fotografii: PolskiBus + nocleg + transport w Berlinie rozłożony na ilość chętnych.
Przewodnik 100 zł/os
Warsztaty foto 100 zł/os

Wszystkie posiłki, ew. bilety wstępu, ew. piwo – kwestia baaardzo indywidualna 😉
Dodatkowe ubezpieczenie dla chętnych (grupowe) – 10 zł/os

Zaliczka 300 zł (na PolskiBus i rezerwację noclegu)

 

Berlin warsztaty fotograficzne

Dodaj komentarz