Plener fotograficzny: Słowenia

Zwiedzanie i fotografowanie urokliwej Słowenii. Foto plenery wśród niezwykłej przyrody Julijskich Alp. Pocztówkowe widoki jeziora Bled. Szmaragdowa rzeka Socza. Urokliwe średniowieczne Škofja Loka i Piran, prawdziwa perła weneckiego gotyku. Zachwycające podziemne labirynty najpiękniejszych europejskich jaskiń. Czas na lampkę słoweńskiego wina.

Bled

DZIEŃ 1:       ŠKOFJA LOKA

Zbiórka i wyjazd wg grafiku transportu na str 98. Przejazd przez Czechy i Austrię. (Dla chętnych wylot z Lotniska Chopina Warszawie i przelot do Lublany). Przejazd do urokliwego miasteczka Škofja Loka. Spacer fotograficzny po średniowiecznym starym mieście o ponad 1000-letniej historii, nad którym malowniczo góruje XIII-wieczny zamek Loka. Miasteczko pięknie prezentuje się na tle okolicznych wysokich wzgórz pogórza alpejskiego.

SkofjaLoka

DZIEŃ 2:        JEZIORO BLED

Przejazd nad jezioro Bled na północy kraju. Plener fotograficzny wokół jeziora, którego woda pięknie mieni się w słońcu szmaragdowo-turkusowym kolorem. Bajkowy widok roztacza się z punktu widokowego Ojstrica. Tłem fotografii będą widoczne w oddali ośnieżone szczyty Alp Julijskich i Masywu Karawanki. Rejs łódką tzw. pletną, na położoną po środku jeziora wysepkę z urokliwym kościołem Maryi Wspomożycielki. To jeden z symboli i pocztówkowych widoków Słowenii. Powrót na brzeg i zwiedzanie wznoszącego się na stromej skale ponad 100-metrowego wzgórza zamku Bled, uważanego za jeden z najpiękniej położonych w Europie.

Bled2

DZIEŃ 3:       JEZIORO BOHINJ

Wschód słońca nad jeziorem Bled. Przejazd do Wąwozu Vintgar. Ten niezwykły ponad 1,5 kilometrowy wąwóz oferuje możliwość wspaniałych zdjęć wartko płynącej lazurowej wody, licznych wodospadów i pionowo sterczących dzikich skał. Następnie przejazd nad największe słoweńskie jezioro Bohinj położone w sercu Alp Julijskich. Podziwianie wspaniałej scenerii jeziora, w którego tafli malowniczo odbijają się alpejskie szczyty. Wjazd kolejką linową na górę Vogel. Ze stacji na wysokości 1535 m n.p.m. rozciąga się bardzo fotogeniczny widok na jezioro i alpejskie szczyty Parku Narodowego Triglavľ – jedynego taki ego parku na terenie Słowenii. Nazwa pochodzi od najwyższego szczytu Słowenii – Triglav (2864 m n.p.m.). Ta wyjątkowa dla Słoweńców góra, odwołująca się do pradawnych słowiańskich wierzeń w boga Triglava znalazła swoje odzwierciedlenie w herbie i na fladze kraju.

BOHINJ

DZIEŃ 4:        PRZEŁĘCZ VRSIC – PIRAN

Malowniczy przejazd przez przełęcz Vrsic wiodącą przez Alpy Julijskie położoną na wysokości 1611 m n.p.m. Przejazd do Planicy, znanego ośrodka sportów zimowych. To tu znajduje się słynna mamucia skocznia narciarska Letalnica. Jej rekord wynosi 251,5 m i został ustanowiony 25 marca 2017 roku przez polskiego skoczka Kamila Stocha. Przejazd doliną rzeki Soča do Piranu, jednego z najpiękniejszych miast na Wybrzeżu Adriatyckim, malowniczo położonego na półwyspie. Miasto stanowi perłę weneckiej architektury gotyckiej. Fotograficzny spacer po starówce. Na trasie plac Tartiniego – główny plac miasta, nazwany imieniem słynnego artysty, ratusz, kościół św. Jerzego i kościół św. Piotra.

piran

DZIEŃ 5:       JASKINIE SKOCJAŃSKIE – PREDJAMA

Przejazd do Jaskiń Skocjańskich. Zwiedzanie wspaniałego kompleksu jaskiń uznanych za cud natury oraz za jedne z najwspanialszych na świecie. Zachwycają malowniczymi formami naciekowymi. Przejazd do Lublany. Po drodze plener na zamku w Predjamie, który ukryty w jaskini pod wysoką skałą prezentuje się niezwykle i jest bardzo fotogenicznym obiektem. Dzięki swemu położeniu i dostępie tylko z jednej strony pozostał niezdobyty przez 700 lat. Przejazd do Lublany.

predjama

DZIEŃ 6:        LUBLANA

Fotograficzny spacer po historycznym centrum Lublany. Plac Prešerena – główne miejsce spotkań mieszkańców stolicy, kościół Zwiastowania – jeden z symboli miasta, Potrójny Most, Kolumnada Plečnika, katedra św. Mikołaja, Pałac Biskupi, ratusz, Most Szewców oraz Zamek Lublański jako doskonały punkt widokowy.

LUBLANA1

DZIEŃ 7

Dla chętnych fakultatywna wycieczka do Jaskini Postojna. Wyjazd do kraju. (Dla podróżujących samolotem – Transfer na lotnisko i wylot do Polski.) Przyjazd/przylot do Polski.

Postojna

TRASA: ŠKOFJA LOKA – JEZIORO BLED – JEZIORO BOHINJ – PRZEŁĘCZ VRSIC – PIRAN – JASKINIE SKOCJAŃSKIE – PREDJAMA – LUBLANA

TERMINY:

PRZEJAZD AUTOKAREM
CENA:
I RATA:
II RATA:

Cena obejmuje:
• przejazdy autokarem/minibusem (w zależności od wielkości grupy); dopłata do przelotu samolotem Warszawa-Lublana-Warszawa
• zakwaterowanie w hotelach 3* ze śniadaniem, pokoje 2-osob., dopłata do pokoju 1-osob.
• opiekę polskojęzycznego pilota,
• opiekę profesjonalnego instruktora fotografii,
• zajęcia teoretyczne z zakresu fotografii (udział nie jest obowiązkowy),
• ubezpieczenie Signal Iduna (KL 
i NNW, bagaż).

PRZELOT SAMOLOTEM
CENA
:
I RATA:
II RATA:

Cena obejmuje
• przelot samolotem Warszawa-Lublana-Warszawa,
• zakwaterowanie w hotelach 3* ze śniadaniem, pokoje 2-osob., dopłata do pokoju 1-osob.
• opiekę polskojęzycznego pilota,
• opiekę profesjonalnego instruktora fotografii,
• zajęcia teoretyczne z zakresu fotografii (udział nie jest obowiązkowy),
• ubezpieczenie Signal Iduna (KL 
i NNW, bagaż).

Uwaga
• Sugerujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z wycieczki.
• Na zwyczajowe napiwki i bilety wstępu sugeruje się przeznaczyć ok. 60 EUR
• Brak jest minimalnych wymagań sprzętowych. Sugerujemy zabranie aparatu z wymienną optyką, ale nie jest to niezbędne.
• Uczestnikiem foto tour może być każdy. Program oraz opieka instruktora fotografii są dostosowane do każdego poziomu fotograficznego zaawansowania. Osoby towarzyszące są również mile widziane.
• Foto tour odróżnia od typowej wycieczki krajoznawczej wolniejsze tempo zwiedzania i dłuższy czas przeznaczony na fotografowanie. Osoby chętne mogą skorzystać 
z porad zawodowego fotografa zarówno w plenerze, jak i podczas zajęć teoretycznych.

vogel

Dodaj komentarz