Plener fotograficzny w Pradze

 

Okazja do doskonalenia warsztatu fotograficznego pod okiem doświadczonego instruktora fotografii w przepięknych plenerach Pragi. Bogaty program zwiedzania. Mnóstwo fotograficznych tematów: Most Karola o wschodzie słońca, malownicze zaułki Starego Miasta, uliczne portrety Małej Strany, zachód słońca na Hradczanach.

Plener fotograficzny w Pradze - Ulanka.net

Plener fotograficzny w Pradze – nauka fotografowania

Na czym polega nauka fotografowania podczas pleneru? W ciągu dnia obecna przez cały czas Katarzyna Ulańska będzie pomagać, doradzać i odpowiadać na wszystkie pytania związane z wykonywaniem zdjęć. Można będzie konsultować wszelkie ustawienia, poprawność ekspozycji, dobór przesłony i czasu naświetlania dla osiągnięcia pożądanego efektu. Wieczorami instruktorka omawia wybrane przez każdego uczestnika fotografie wykonane danego dnia. Konstruktywna krytyka, wskazanie dobrych stron, ale i słabych punktów zdjęć w kontekście kanonów kompozycji i prawidłowej ekspozycji, podobnie jak spojrzenie na prace innych, daje szansę na krytyczne spojrzenie na własne zdjęcia i pracę nad kolejnymi. Pierwszy wieczór przewidziany jest na wykład teoretyczny instruktorki podparty prezentacją przykładowych fotografii. Katarzyna Ulańska omówi najważniejsze zasady kadrowania, wpływ perspektywy i światła na wizualność zdjęcia, a także zasady rządzące poszczególnymi gatunkami fotografii. Wiadomości te pozwolą na zastosowanie w praktyce i natychmiastowe obserwowanie poprawy poziomu własnych zdjęć.

Wielkość grupy: 10-15 osób.

Plener fotograficzny w Pradze

Plener fotograficzny – PROGRAM

1 DZIEŃ

Wyjazd z Łodzi. Przyjazd do Pragi. Zakwaterowanie w hotelu. Przejazd do centrum. Słynna Loreta i klasztor Strahowski. Spacer Nowym Światem, uliczką, która do dziś zachowała charakter małego miasteczka ze względu na usytuowane przy niej skromne domki, niegdyś najbiedniejszą część Hradczan. Następnie Wyspa Kampa, gdzie zobaczyć można ścianę Johna Lennona i pierwszą z rzeźb kontrowersyjnego artysty Davida Cernego, Bobasy. Plac Krzyżowców i wejście na średniowieczny Most Karola, który jest prawdziwą galerią sztuki pod gołym niebem. Na długości 500 m usytuowanych jest 30 grup rzeźb, będących arcydziełami czeskiej rzeźby barokowej. Powrót do hotelu.
Warsztaty – najczęściej popełniane błędy, zasady i elementy kompozycji, budowa i obsługa aparatu, jak fotografować architekturę.

2 DZIEŃ

Zwiedzanie królewskiej dzielnicy Pragi – Hradczan. Wzgórze Zamkowe (Stary Zamek Praski, Katedra św. Wita, Bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka). Plac Hradczański, przy którym usytuowane są ogromne, reprezentacyjne pałace. W południe ciekawe widowisko uroczystej zmiany warty gwardii zamkowej. Następnie spacer w dzielnicy Mala Strana, która zachwyca okazałymi renesansowymi i barokowymi kamienicami oraz pałacami. Kościół św. Mikołaja, którego ogromna barokowa kopuła jest jednym z najbardziej znanych symboli Pragi, Następnie odpoczynek w tarasowym Ogrodzie Vrtba, który jest zaskakującym, niezwykle cichym i urokliwym miejscem. Powrót do hotelu.
Warsztaty, omówienie wybranych zdjęć dnia, kolejne zagadnienia – prawidłowa ekspozycja, elementy ekspozycji, głębia ostrości, ostrość.

3 DZIEŃ

Fotografowanie o wschodzie słońca na Moście Karola. Powrót do hotelu na śniadanie. Przejazd na Stare Miasto. Na trasie spaceru Rynek Staromiejski z ratuszem i zegarem Orloj, kościół NMP przed Tynem, pomnik Jana Husa i inne miejsca związane z wielkim reformatorem, piękne kamienice i urocze uliczki. Ponadto na trasie zwiedzania: Uniwersytet Karola, Baszta Prochowa i przylegający do niej secesyjny Dom Miejski, Teatr Stanowy. Spacer przez Nowe Miasto: Ratusz Nowomiejski, Muzeum Narodowe, plac Wacława, Pałac Lucerna, w którym znajduje się św. Wacław siedzący na koniu wiszącym do góry nogami – kolejna niesamowita instalacja D.Cernego. Kościół Matki Boskiej Śnieżnej, najwyższy kościół w Pradze. Powrót do hotelu.
Warsztaty, omówienie wybranych zdjęć dnia oraz kolejnych zagadnień, m.in. zdjęcia nocne, fotografia uliczna.

4 DZIEŃ

Dalsze zwiedzanie Malej Strany. Przejście ulicą Karmelitską, zwiedzanie Kościoła Matki Boskiej Zwycięskiej, w którym znajduje się słynna, czczona przez wiernych z całego świata figurka Praskiego Dzieciątka. Na trasie – Plac Malostrański, ulice Nerudova, Trziste i Vlasska, słynny Trabant D. Cernego. Widok na Most Karola i czerwone dachówki Malej Strany z wieży kościoła św. Mikołaja. Spacer przez położony w urokliwym ogrodzie kompleks pałacowy Wallensteina, obecnej siedziby Senatu, gdzie podziwiać można gustownie urządzone wnętrza pałacu, z przepięknym malowidłem na suficie Wielkiej Sali, tureckimi kurdybanami i żyrandolami ze szkła pochodzącego z wyspy Murano. Przejście na nabrzeże po przeciwnej stronie Wełtawy na wzgórze Letna, skąd roztacza się słynny, malowniczy widok na większość praskich mostów spinających oba brzegi Wełtawy. Powrót do hotelu na krótki odpoczynek oraz przegląd i selekcję zdjęć. Wyjazd na zachód słońca i nocne fotografowanie widoku na Most Karola i Zamek Praski. Dla wytrwałych warsztaty, omówienie wybranych zdjęć dnia.

5 DZIEŃ

Wycieczka na Wyszehrad, miejsce wielu legend dotyczących powstania Pragi. Położenie dzielnicy na wyniosłym urwisku stwarza okazję do podziwiania panoramy historycznych części miasta. Zwiedzanie twierdzy, fortyfikacji, barokowych bram Leopolda i Taborskiej, kościoła św. Piotra i Pawła, romańskiej rotundy św. Marcina. Wizyta na cmentarzu zasłużonych, na którym spoczywa wielu wybitnych przedstawicieli czeskiego odrodzenia narodowego: kompozytorzy Antonin Dworzak i Bedrich Smetana, poeta Jan Neruda, malarze Josef Myslbek i Alfons Mucha.
Wyjazd z Pragi w godzinach popołudniowych. Przyjazd do Polski.

Więcej szczegółów na stronie Logostour

Plener fotograficzny w Pradze

Warsztaty fotograficzne poprowadzi Katarzyna Ulańska:

Robienie zdjęć od najmłodszych lat było jej pasją. Pierwsze kroki robiła pod okiem Taty, który wprowadził ją w magiczny świat fotografii. Od kilkunastu lat zajmuje się nią zawodowo, czerpiąc z tego dużo energii i radości. W dorobku: fotografia reklamowa, modowa, produktowa, okazjonalna, podróżnicza. Wykonuje reportaże z różnorodnych eventów, konferencji, a także ślubów i innych rodzinnych uroczystości. Jej zdjęcia możecie obejrzeć na stronie www.ulanka.net. Współwłaścicielka firmy fotograficznej ULANKA.NET oraz współprowadząca Centrum Kulturalne Ryba, gdzie od kilku lat prowadzi również warsztaty fotograficzne. Przekazywanie wiedzy innym dostarcza jej wielu pozytywnych wrażeń i motywuje do dalszego samorozwoju.

Więcej informacji o warsztatach:
foto@ulanka.net lub 606-248-766

Plener fotograficzny w Pradze

INFORMACJE O ŚWIADCZENIACH

Cena:

Cena obejmuje:
• przejazdy komfortowym minibusem,
• zakwaterowanie w pokojach 2 i 3 osob. z łazienkami w hotelu 2* w Pradze, dopłata do pok. 1-osob. 160 PLN,
• śniadania i obiady,
• opiekę instruktora fotografii (zajęcia teoretyczne w hotelu oraz zajęcia w terenie),
• ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).

I RATA

II RATA

Dodatkowe opłaty:
• Bilety komunikacji miejskiej
• Bilety wstępu do obiektów na trasie zwiedzania

ZAPISY:

BT ZNP LogosTour Sp. z o.o.

90-434 Łódź, ul.Piotrkowska 137/139
tel.42 636 21 12, 697 020 837

Plener fotograficzny - Praga

Dodaj komentarz