Warsztaty fotograficzne

Masz fajny aparat… i co dalej? Nie wiesz po co są tysiące przycisków w Twoim aparacie, a część z nich wydaje Ci się zdecydowanie zbędna? Wydałeś kupę kasy na sprzęt, a wszyscy dookoła robią lepsze zdjęcia?

Ten kurs fotografii pomaga zrozumieć wszystkie niejasności związane z aparatem klasycznym i w smartfonie. Dostarcza wiedzę niezbędną do tworzenia profesjonalnych zdjęć. A praca w grupie mobilizuje do działania i rozwoju.

Teoria połączona z praktyką pod okiem doświadczonego fotografa.

Warsztaty fotograficzne dla każdego – przyjdź i dowiedz się jakie są możliwości Twojego aparatu.
W praktyce sprawdź swój sprzęt i zacznij robić naprawdę dobre zdjęcia!

W ramach warsztatów, dla chętnych, jest możliwość robienia zdjęć np. podczas meczu siatkówki, czy różnych imprez w przestrzeni miejskiej. Jest to doskonała okazja do rozwijania swoich umiejętności.

kurs fotografii

Warsztaty fotograficzne dla początkujących:

 1. Budowa aparatu, postawa ciała i trzymanie aparatu, elementy składowe aparatu, przyciski, formaty plików, rozdzielczość i kompresja, zgrywanie zdjęć, podstawowe dane w menu, język, data i godzina, przeglądanie obrazów, formatowanie
  Zdjęcia w pełnej automatyce, programy tematyczne, twórcze auto, kompensacja ekspozycji
 2. Kadrowanie i kompozycja
  Składowe ekspozycji: czas, przysłona, ISO
 3. Zdjęcia w trybach PSAM, samowyzwalacz, zdjęcia seryjne, bracketing, balans bieli
 4. Głębia ostrości, zasady robienia ostrych zdjęć, problemy z ostrością
  Pomiar światła, blokada ekspozycji, czytanie wizjera/monitora, odczytywanie histogramu
 5. Podsumowanie warsztatów, omówienie zrobionych zdjęć

Warsztaty fotograficzne dla średniozaawansowanych:

 1. Usystematyzowanie posiadanej wiedzy z zakresu obsługi aparatu
  Rodzaje obiektywów
  Fotografowanie ludzi, oświetlenie, blenda
 2. Fotografowanie po zmierzchu, ciekawe efekty, malowanie światłem
  Twórcze fotografowanie z lampą błyskową
 3. Fotografia reportażowa, fotografowanie uroczystości rodzinnych
 4. Fotografia krajobrazowa i podróżnicza
  Fotografowanie architektury
 5. Podsumowanie warsztatów, omówienie zrobionych zdjęć

Warsztaty fotograficzne dla zaawansowanych:

 1. Usystematyzowanie posiadanej wiedzy z zakresu fotografii
  Filtry w fotografii
  Fotografia czarno-biała
 2. Fotografia studyjna – praca w studio fotograficznym z lampami błyskowymi
 3. Fotografia kreatywna
 4. Obróbka zdjęć w Photoshop (możliwość pracy na swoim laptopie)
 5. Zdjęcia RAW i HDR
  Podsumowanie warsztatów, omówienie zrobionych zdjęć

Warsztaty fotograficzne - Ulanka.net

Koszt kursu: 700 zł

Każdy uczestnik pracuje na własnym aparacie.
Jeśli dopiero planujesz zakup sprzętu – zapraszam na pierwsze zajęcia – dopasujemy aparat do Twoich potrzeb i umiejętności.

Prowadzę również zajęcia indywidualne.

Zgłoszenia i pytania: foto@ulanka.net lub 606-248-766

ulanka.net – Warsztaty fotograficzne po zmierzchu

Warsztaty fotograficzne nocą - Ulanka.net


KURS FOTOGRAFII – OPINIE UCZESTNIKÓW

Jeżeli zastanawiacie się nad wyborem kursu fotografii to w 100% polecam zajęcia u Kasi – wszystkie poziomy (teoria +duuuużo praktyki).
W każdym calu jest profesjonalistką, ma wieloletnie doświadczenie, kocha to co robi, jest właściwą osobą na właściwym miejscu. Super osobowość i do tego „connecting people” 👥.
Moja przygoda z aparatem zaczęła się x lat temu…ale dopiero zakup lustrzanki i pierwsze samodzielne próby jej użycia uświadomiły mi, że na temat robienia zdjęć „wiem, że nic nie wiem”. Wszystkie tematyczne lektury nie ułatwiały sprawy, wręcz zachęcały do odłożenia aparatu z powrotem do pudełka.
Kolejne zajęcia, – próby robienia zdjęć pod czujnym okiem Kasi sprawiały, że chciało się więcej i więcej, wiedzieć, ćwiczyć… focić 📸
Teraz nie wyobrażam siebie żadnej podróży bez mojego fotoplecaka.
Chciałabym Ci Katka bardzo podziękować za cierpliwość, wszelkie uwagi i wszystkie niesamowite szanse-wyzwania na rozwijanie umiejętności. Za adrenalinę przy reportażach. Za kopniaki w d…🍑 gdy brakowało motywacji albo było zbyt trudno 🤪😜 Za zmianę punktu widzenia na wszystko 😉. WIELKIE DZIĘKI! 🙏

Jeśli dla kogoś kompozycja, ISO, przysłona, czas naświetlania czy głębia ostrości to czarna magia nie ma nic prostszego… wystarczy zapisać się do Ulanki na warsztaty foto i wszystko stanie się jasne
Teoria połączona z praktyką, wszystko zrozumiale, dokładnie wytłumaczone i od razu aparat zaczyna uwieczniać na fotkach to co ja chcę a nie to co on by chciał
Oczywiście samo nic nie przyjdzie…. potrzeba chęci, czasu i duuużo cierpliwości ale satysfakcja z udanego ujęcia jest bezcenna.
Tryb „auto”? A cóż to takiego? 😉📷😀

Zakończyłam pierwszy poziom i z niecierpliwością czekam na kolejny. Lubię otaczający mnie świat, chcę od czasu do czasu zatrzymać chwile w kadrze. Dzięki Katarzyna Ulanska potrafię się komunikować ze swoim aparatem. To bezcenne!
Przyznam się, iż należę do tych bardziej opornych ale cierpliwość i jasny, klarowny sposób tłumaczenia na warsztatach trafił także do mnie.🙂

Dokładnie 4 lata temu rozpoczęła się moja przygoda z fotografią pod okiem Kasi Ulańskiej.
Próbowałam przejść przez instrukcje obsługi swojego aparatu ale poległam 😁
Kursy, warsztaty tworzone przez Ulankę w pełni usatysfakcjonowały mnie jako laika fotografii. Cierpliwa, bardzo dobrze wytłumaczyła zasady działania aparatu a w późniejszych kursach dawała mnóstwo praktycznych przykładów.
Uśmiechnięta, pogodna. Z sercem wykonuje swój zawód i pasję.
Polecam wszystkie kursy od początkującego przez średniozaawansowany oraz zaawansowany oraz warsztaty tematyczne, które są dopełnieniem wiedzy fotograficznej.
Fotografia jest dla mnie pasją, dzięki której się odprężam i uczę nowych rzeczy a jest to przyjemne kiedy wiem jak pracować na swoim aparacie.

Warsztaty z Ulanką dają wiedzę praktyczną i teoretyczną, bez której dalej robiłabym zdjęcia w jednym trybie – auto! 🤣
Ulanka jest przede wszystkim profesjonalistką 📷 i chociaż znamy się kupę lat to najbardziej zaimponowała mi cierpliwością i ogromną chęcią podzielenia się swoim doświadczeniem. Po warsztatach, moj „skomplikowany” aparat stał się moim przyjacielem – nie mogłam się z nim rozstać i tak mi zostało do dziś!😉 Uwaga! Efektem ubocznym warsztatów jest fantastyczne grono ludzi z pasją i energią, a przede wszystkim wiele, wiele… możliwości praktykowania i doskonalenia warsztatu.
Dziękuję Ci Kasiu za zaszczepienie fotograficznego bakcyla!!! 😘