Plener fotograficzny: Włochy – Apulia

 

Zwiedzanie i fotografowanie. Foto podróż do krainy średniowiecznych miasteczek wśród oliwkowych gajów. Zdjęcia bajkowych trulli w Alberobello i barokowych arcydzieł w Lecce. Odkrywanie tajemnic Matery. Spacer przez białe Ostuni i espresso w klimatycznym Otranto.

Bari1net

DZIEŃ 1 – BARI

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Przylot do Bari. Foto spacer po najstarszej części miasta, z którego pochodziła żona Zygmunta Starego. W bazylice San Nicola znajduje się nagrobek Bony Sforzy. Wieczorna passeggiata to okazja do podpatrywania życia mieszkańców, którzy uwielbiają przesiadywać przed swoimi mieszkaniami oddając się pogawędkom. Transfer do hotelu.

alberobello2net

DZIEŃ 2:        ALBEROBELLO – OSTUNI

Przejazd do Alberobello. Plener fotograficzny w bajkowej scenerii 1500 niezwykłych trulli, których  stożkowate dachy czynią je podobnymi do wielkich białych uli. Nigdzie indziej poza Apulią tego typu budynki nie są spotykane. Następnie przejazd do białego Ostuni, niewielkiego miasteczka malowniczo położonego na trzech wzgórzach. Fotograficzny spacer po starej części miasta do imponującej katedry z charakterystyczną rozetą. W Ostuni czas płynie jakby wolniej, a miasteczko przepięknie barwi się w świetle zachodzącego słońca. Powrót do hotelu.

Ostuni2net

DZIEŃ 3:       LECCE – OTRANTO

Przejazd do Lecce. Foto plener w barokowym mieście, które często nazywane jest Florencją Południa i uznawane jest za jedno z najpiękniejszych miast Włoch. Poza cenną barokową zabudową z różowego piaskowca liczne są tu również zabytki z okresu z cesarstwa rzymskiego, w tym dobrze zachowany amfiteatr. Przejazd do Otranto. Spacer wąskimi uliczkami klimatycznego  portowego miasteczka, które w średniowieczu było ostatnim europejskim portem na drodze do Ziemi Świętej. Powrót do hotelu.

Lecce2net

DZIEŃ 4:        MATERA

Przejazd do Matery, której niesamowite położenie na ścianach głębokiego kanionu Gravina czyni to miejsce niezwykle wyjątkowym. Foto plener w dawnych centrum miasta dzielnicy Sassi. Wykute w niemal pionowej skalnej ścianie domostwa ułożone są warstwowo, jedno na drugim. Wiele z nich jest niezamieszkałych, a całość wydaje się być zupełnie opustoszała, co dodatkowo czyni to miejsce niezwykle tajemniczym. W plenerach Matery Mel Gibson nakręcił słynną „Pasję”. W ciągu dnia słońce oświetla najpierw jedną a potem drugą stronę wąwozu. Powrót do hotelu.

matera2net

DZIEŃ 5:

Transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

Otranto1net

TRASA:  BARI – ALBEROBELLO – OSTUNI – LECCE – OTRANTO – MATERA

TERMINY:

CENA:
I RATA:
II RATA:

Cena obejmuje:

 • przeloty międzynarodowe,
 • przejazdy autokarem/busem (w zależności od wielkości grupy)
 • zakwaterowanie w hotelach 3* ze śniadaniem, pokoje 2-osob., dopłata do pokoju 1-osob.
 • opiekę polskojęzycznego pilota,
 • opiekę profesjonalnego instruktora fotografii,
 • zajęcia teoretyczne z zakresu fotografii (dla chętnych),
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL i NNW, bagaż).

Uwaga!

 • Sugerujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z wycieczki.
 • Na zwyczajowe napiwki i bilety wstępu sugeruje się przeznaczyć ok. 45 EUR.
 • Brak jest minimalnych wymagań sprzętowych. Sugerujemy zabranie aparatu z wymienną optyką, ale nie jest to niezbędne.
 • Uczestnikiem foto tour może być każdy. Program oraz opieka instruktora fotografii są dostosowane do każdego poziomu fotograficznego zaawansowania. Osoby towarzyszące są również mile widziane.
 • Foto tour odróżnia od typowej wycieczki krajoznawczej wolniejsze tempo zwiedzania i dłuższy czas przeznaczony na fotografowanie. Osoby chętne mogą skorzystać z porad zawodowego fotografa zarówno w plenerze, jak i podczas zajęć teoretycznych.

matera5net

Dodaj komentarz