Fotografia eventowa

Fotografia eventowa jest nowoczesną odmianą fotografii reportażowej, której zadaniem jest przybliżenie odbiorcy najważniejszych chwil danego wydarzenia oraz osób, które w nim uczestniczyły. Jest zatem kwintesencją tego, czym fotografia była od samego początku. Teraz jednak fotografia eventowa zdobyła uznanie jako narzędzie PR-owe, którego właściwe użycie może przełożyć się na wzrost zaufania lub sympatii do danej instytucji lub marki.

Wszelkie imprezy i eventy są ważne dla wizerunku firmy. Jednak gdyby nie media, to nikt by o nich nie wiedział. Profesjonalna dokumentacja fotograficzna pozwoli Wam zaistnieć w prasie i w Internecie. Zdjęcia z eventów to również dobry prezent dla przybyłych gości.

Wykonamy dla Was fotoreportaż z konferencji, prezentacji, oficjalnych uroczystości i bankietów, eventów, imprez integracyjnych i sportowych, koncertów i występów artystycznych.

Oferujemy profesjonalne usługi fotografii reporterskiej i dokumentacyjnej. Pracujemy głównie na terenie Łodzi i okolic, ale na życzenie wykonamy zdjęcia w dowolnym miejscu kraju lub zagranicą.

Fotografia eventowa jest potężnym narzędziem medialnym

Wydarzenia takie jak publiczne prezentacje nowych produktów, imprezy firmowe, jubileusze dzisiaj nie mogą się wręcz obyć bez należytej dokumentacji fotograficznej, a każdy, kto pragnie, by zaproszeni przez niego goście byli zadowoleni ze swoich wizerunków i chętnie powracali do zdjęć, które będą przypominały im wspólnie spędzone chwile, powinien skorzystać z usług doświadczonych fotografów.

Fotografia eventowa wymaga od robiącego zdjęcia wyczucia chwili i dyskrecji, podobnie jak każda inna forma reportażu, dodatkowo jednak ważne jest umiejętne podkreślenie rangi poszczególnych osób, oddanie odpowiedniego dynamizmu danej imprezy oraz możliwość zaoferowania opcji, takich jak np. wykonywanie zdjęć na tle ścianki sponsorskiej lub dodatkowych zdjęć grupowych i indywidualnych niebędących typowymi zdjęciami reportażowymi.

Dobry fotograf eventowy jest reportażystą, który wie, jak wydobyć to, co najbardziej wartościowe i najkorzystniejsze dla jego zleceniodawcy, jak ośmielić gości, by ci nie peszyli się przed obiektywem, a w końcu jak niezauważenie uchwycić prawdziwe emocje towarzyszące danemu wydarzeniu, bez względu na to, czy są to złote gody, ślub, rocznica założenia firmy czy premiera filmu.

Zawsze należy pamiętać, że dzisiaj o sile oddziaływania danego wydarzenia nie świadczy jedynie jego przebieg, ale właśnie medialna otoczka, która mu towarzyszy. Dysponując profesjonalnie wykonanymi zdjęciami, dysponujesz jednocześnie narzędziem, którego możesz użyć, by przedstawić siebie i zaproszone osoby w jak najlepszym świetle.