Zdjęcia noworodków i niemowlaków

Zdjęcia noworodków i niemowlaków nacechowane są olbrzymim ładunkiem emocji. Potrafią bawić i wzruszać do łez. Po latach budzą wspomnienia, stają się świadectwem rodzicielskiej miłości i wielkiej troski. Wiele zależy od ich umiejętnego wykonania. Wynikiem udanej stylizowanej sesji noworodka lub niemowlaka jest przepiękny album, który może stać się podarunkiem dla współmałżonka, babć i dziadków, a co za tym idzie, wielką rodzinną pamiątką.

Zdjęcia noworodków i niemowlaków, uśmiechnięte dziecko w kolorowej czapce

Zdjęcia noworodków – sesja w domu

Na sesję z udziałem noworodka najlepiej umówić się w okresie do trzeciego tygodnia życia dziecka. Najbardziej wzruszające zdjęcia powstają zazwyczaj w kilka dni po narodzinach. Dlatego warto zamówić sesję noworodkową ze sporym wyprzedzeniem, najlepiej już w czasie ciąży.

Ze względu na zdrowie maleństwa, zdjęcia niemowlaków wykonywane są zazwyczaj w domu. Chodzi także o to, by zapewnić dziecku jak najlepsze warunki. Od komfortu zależy przecież spokój kruszynki. Dlatego dobry fotograf wykonujący zdjęcia noworodków potrafi zadbać o wszystko – będzie pamiętał zarówno o odpowiednim oświetleniu, jak i o… podgrzaniu kocyka.

Zdjęcia noworodków, noworodek śpiący w koszyku

Istotnym czynnikiem jest wybranie odpowiedniej pory dnia. Sesje niemowlęce wykonuje się zazwyczaj przed południem, po karmieniu, gdy nasza pociecha jest rozleniwiona i senna, ale nie zmęczona trudami poznawania zupełnie nowego dla niej świata.

Należy także zadbać o odpowiednią temperaturę. Pomieszczenie, w którym wykonuje się zdjęcia noworodka czy niemowlaka należy odpowiednio dogrzać. Fotograf dysponuje zazwyczaj całym zestawem rekwizytów, ale jeśli wiedzą już Państwo, że dziecko bardzo dobrze reaguje np. na dotyk określonej tkaniny, warto o tym powiedzieć już na wstępie. Pozwoli to na ustalenie scenariusza sesji zdjęciowej.

Zdjęcie śpiącego noworodka w wełnianej czapce

Przestrzegamy, iż nie warto wyobrażać sobie idealnych póz czy wyjątkowo zabawnych zdjęć. Wszystko zależy od małego modela. To on dyktuje warunki. Noworodki lubią leżeć w pozycji embrionalnej, wszelkie wymuszone pozy spowodują jedynie niepotrzebny stres. Pomysłem może być natomiast dodatkowy rekwizyt, wybór tkaniny lub ubranka.

Zdjęcie śpiącego noworodka

Zdjęcia niemowlaków – sesja fotograficzna w studio

Zdjęcia niemowlaków, czyli dzieci, które nie ukończyły jeszcze pierwszego roku życia mogą być na Państwa życzenia zrobione także w studiu lub w plenerze. Zawsze jednak należy pamiętać o tym, że dziecku musi być podczas robienia zdjęć przyjemnie i wygodnie, dlatego raczej lepiej wybrać sesję w pomieszczeniu, gdzie ma się wpływ na temperaturę, można szybko przebrać oraz przewinąć maluszka.

W przypadku niemowlaków, ciekawe z punktu widzenia fotografa możliwości pojawiają się w okresie 6 miesięcy od narodzin dziecka. Wówczas bobas uczy się siadać, ale nie jest jeszcze na tyle ruchliwe, by szybko uciec z kadru, co w późniejszym wieku jest niestety nagminne. 😉 Chociaż są też urodzeni modele/modelki, którzy z jakiś przyczyn kochają obiektyw!

fotografia dziecięca, zdjęcia noworodków i niemowlaków, śmiejący się niemowlak w czapce wełnianej

Zdjęcia niemowlaka i noworodka to wyzwanie, ale także wspaniała zabawa. Ba, bez tej ostatniej nie mam mowy o udanej sesji. Naturalny uśmiech dziecka to zasługa współpracy fotografa i mamy lub taty, którzy będą odgrywali ważną rolę w czasie trwania tego przedsięwzięcia. To oni przecież wiedzą, a czasem dopiero uczą się instynktownie odczytywać, co dziecku się spodoba, co może zaabsorbować jego uwagę lub je rozbawić.

Zachęcamy do kontaktu. Warto wcześniej omówić szczegóły dotyczące oczekiwań oraz pomieszczenia, w którym wykonywane będą zdjęcia (zdjęcia noworodków i niemowlaków wykonuje się zazwyczaj przy naturalnym oświetleniu, unikając użycia lamp błyskowych).

Zapraszamy i zachęcamy do zrobienia wspaniałych pamiątkowych zdjęć rodzinnych.

Zdjęcia noworodków, mama trzymająca stopy noworodka