Fotografia dziecięca

Czas szybko ucieka, dni mijają jeden za drugim, człowiek się nie obejrzy, a tu zamiast małego szkraba jest nastolatek. Może warto więc się zatrzymać i upamiętnić bieżącą chwilę?

Dzieci pozują w bardzo naturalny sposób. Nic nie udają, a my staramy się pokazać ich prawdziwy charakter. Nigdy nie wiadomo czy będą w dobrym nastroju, chętne do pozowania czy może jednak zrobią focha i sesja będzie trwać trochę dłużej. Jednego możemy być pewni – zdjęcia będą niepowtarzalne i pełne naturalnego dziecięcego wdzięku.

Fotografia dziecięca w domu, w studio i w plenerze – skorzystaj z niepowtarzalnej okazji zatrzymania czasu.

Fotografia dziecięca to miłość zatrzymana w kadrze

Fotografia dziecięca jest rodzajem fotografii portretowej i rodzinnej, która skupia się na uwiecznianiu wizerunków dzieci. Zdjęcia tego typu są zamawiane z okazji chrztu, komunii świętej, urodzin lub np. uroczystości związanych z ukończeniem szkoły i otrzymaniem dyplomu.

Wielkim wzięciem cieszą się szczególnie sesje noworodkowe, które ze względu na zdrowie maleństw przybierają zazwyczaj postać sesji studyjnych odbywających się w domu. Zdjęcia niemowlaków mają swoją, odmienną od zdjęć dorosłych, estetykę. Często są to fotografie wykonywane w dużym zbliżeniu, eksponujące detale (małe śliczne dłonie dziecka, jego wielkie oczy), dzięki którym budzą olbrzymie emocje.

Fotografia dziecięca - dziewczynka z koniem

 

Fotografie dzieci są zamawiane nie tylko przez samych rodziców, ale także przez ich bliskich i znajomych, którzy chcą im zrobić niecodzienny prezent oraz przez placówki wychowawcze i oświatowe, które w ten sposób tworzą pamiątki dla swoich podopiecznych i ich opiekunów.

Obecność fotografa może być wielką atrakcją dziecięcych urodzin lub np. balu mikołajkowego czy imprezy sportowej. Mali solenizanci uwielbiają sesje gwiazdorskie, w czasie których oni oraz ich przyjaciele mogą przebierać się w różnego rodzaju stroje i używać dodatkowych rekwizytów. Wykonujemy również zdjęcia dziecięce stylizowane na zdjęcia modowe. Z pewnością dla dzieci starszych i młodzieży tego typu sesja może stać się ciekawą i inspirującą przygodą.

Fotografia dzieci w stylizacji modowej

Warto też wspomnieć o docelowym formacie zdjęć, który obecnie wykroczył daleko poza to, do czego przywykliśmy. Ze zdjęć dzieci tworzy się już nie tylko albumy, ale wykorzystuje się je także do ozdabiania kalendarzy, koszulek, kubków, którymi można obdarować innych członków naszej rodziny – jest to np. świetny prezent na dzień mamy lub dzień babci.

Niezmiernie ważne jest więc poprawne wykonanie takiego zdjęcia. Fotograf musi umieć spojrzeć na dziecko oczami jego rodziców, by wydobyć emocje, dzięki którym zdjęcie przetrwa próbę czasu i stanie się rodzinną pamiątką.