Zdjęcia ciążowe – bądź odważną mamą

Zdjęcia ciążowe to coś więcej niż tylko pamiątka. Dla wielu kobiet jest to także możliwość wyzbycia się kompleksów, przełamania barier i oswojenia zmian zachodzących w ciele przyszłej mamy. To dlatego sesje zdjęciowe z brzuszkiem przybierają nierzadko postać zdjęć w bieliźnie, aktów lub półaktów o wyraźnie intymnym charakterze.zdjęcia ciążowe, mężczyzna całujący brzuszek żony w ciąży

Moda na zdjęcia w ciąży sprawia, że coraz więcej kobiet chciałoby mieć tego typu fotografie, jednak niektóre z nich hamuje wstyd i niepewność dotycząca własnej urody. A przecież nie można być bardziej kobiecą niż wtedy, gdy jest się w ciąży. Zaokrąglone kształty przykuwają uwagę, o czym wspominają sami przyszli tatusiowie.

Kobietom w ciąży trudno odmówić naturalnego piękna i seksapilu. Artystycznie wykonane zdjęcia mogą budzić jedynie zachwyt. Nie każdy jednak wie, jak się za to zabrać. Dlatego zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Wiemy jak stworzyć zdjęcia, które będą poruszały serce, a jednocześnie wyeksponują kobiecość. Zapewniamy, że będą to nie tylko zdjęcia zrobione dobrze technicznie, ale zawierające dozę artyzmu.

zdjęcia ciążowe, dziecko obejmujące brzuszek mamy

Sesje z brzuszkiem wykonywane są zazwyczaj w studiu, chociaż zrobienie dobrych zdjęć plenerowych także nie stanowi większego problemu. Wszystko zależy od pomysłu i tego, co chce osiągnąć sama modelka. Na życzenie zrobimy zdjęcia samej ciężarnej, eksponując jej kształty dzięki umiejętnie dobranym pozycjom i grze świateł – w tym przypadku niesamowite wrażenie robią zdjęcia czarno-białe z użyciem rekwizytów, np. specjalnie wiązanych i lejących się chust.

zdjęcie kobiety w ciąży - sesja zdjęciowa

Jeśli przyszła mama chce zrobić niespodziankę swojemu partnerowi oraz nacieszyć się swoim kwitnącym ciałem, możemy także zorganizować sesję, na której zostaną stworzone półakty lub akty. Nasze zdjęcia są subtelne, a osobą je wykonującą jest kobieta, co ma niebagatelny wpływ na atmosferę panującą na planie. Kto inny bowiem zrozumie lepiej kobietę niż inna kobieta.

Zdjęcie ciążowe - uśmiechnięci małżonkowie

Zdjęcia ciążowe wymagają odpowiedniego scenariusza

Zdjęcia ciążowe wykonuje się także w trakcie trwania sesji rodzinnej. Można wtedy stworzyć odpowiedni scenariusz, który stanie się opowieścią o miłości dwojga osób i ich oczekiwaniu na mające się narodzić dziecko. Indywidualne zdjęcia mamy przeplatają się wówczas ze zdjęciami obydwojga rodziców, co podkreśla ich wspólne zaangażowanie.

Zachęcamy także do tworzenia miłosnego fotostory, czyli opowieści, która będzie zaczynała się już w okresie planowania przyszłej ciąży, w jej trakcie oraz po rozwiązaniu. Tak stworzony album można uzupełniać w późniejszym okresie życia dziecka o kolejne fotografie. Po latach tego typu albumy lub pokazy slajdów stają się wspaniałą ozdobą uroczystości rodzinnych np. osiemnastych urodzin i ślubów.

zdjęcia ciążowe, rodzice trzymający klocki scrable z imieniem swojego nienarodzonego jeszcze syna

Często pojawiającym się pytaniem jest „w jakim miesiącu ciąży najlepiej robić zdjęcia ciążowe?”. Cóż, nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Oczywistym jest jednak, że brzuszek powinien być już wyraźnie widoczny, dzięki czemu zdjęcia noszą większy ładunek emocji. Dlatego panie wybierają okres pomiędzy 6 a 9 miesiącem ciąży. Lepiej jednak nie planować robienia zdjęć na okres bezpośrednio poprzedzający poród.

zdjęcia ciążowe, śmieszny rysunek na brzuchu przyszłej mamy

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania, pragną zasięgnąć opinii lub chcą już umówić się na sesję, bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt. Dzięki temu ustalimy terminy, które są tym ważniejsze, im bliżej do rozwiązania, i w zależności od Państwa potrzeb, przygotujemy odpowiedni scenariusz oraz rekwizyty. Możemy także połączyć usługi tworząc w czasie jednej sesji zdjęcia rodzinne, portrety oraz indywidualne zdjęcia ciężarnej.